Kuntakokeilun kautta työllistäneitä

Kuopio-pilotissa tehdään tiivistä yritysyhteistyötä. Seuraavat työnantajat ovat palkanneet kauttamme henkilöstöä työsuhteeseen tai tarjonneet työkokeilupaikan työnhakija-asiakkaillemme:

 

Agrimarket Kuopio (Siilinjärvi) www.agrimarket.fi

AltuTeam

Anya Productions Ky www.anyapro.fi ja www.haudini.com

Attendo Valkeinen www.attendo.fi/Hoivakoti-Valkeinen

Automaalaamo Kari Pentikäinen www.automaalaamopentikainen.com

Bio & Alexi Oy www.alexis.fi

Carlson keskusvarasto www.carlson.fi/fi/rautatavaratalot/keskusvarasto

Coronaria Päivähoito Oy, Touhula Saaristokaupunki www.touhula.fi

CruzBroker/Kuopio www.cruzbroker.fi/

Eikala Oy www.eikala.fi

EkoAntenni Oy www.ekoantenni.fi

Eläinruokatehdas Lemmikki Oy www.elainruoka.com

Esperi Care Oy www.esperi.fi

Etola www.etola.net

Finnacta www.finnacta.fi

Geologian tutkimuskeskus (GTK) www.gtk.fi

Hoitokoti Poppeli Oy www.hoitokotipoppeli.fi

Hoivakoti Aurinkopuisto www.hoivakotiaurinkopuisto.fi

Hyvinvointi- ja kauneuskeskus Tyrni Natura http://tyrninatura.fi

IKEA www.ikea.com

Iloinen Viivi www.iloinenviivi.fi

ISS Palvelut Oy  www.iss.fi

Itä-Suomen yliopisto www.uef.fi

Jysk www.jysk.fi

Kaijan Siivouspalvelu Ky www.kaijansiivouspalvelu.fi

Karvosen Puutarha www.karvosenpuutarha.fi

Kevama Oy www.kevama.fi

Kierinniemen Hoitokoti Oy www.kierinniemi.fi

Kiinteistö- ja Ympäristöpalvelut Oy (KiPa) www.kipapalvelut.com

KiPa JyKä www.kipajyka.fi

Kopijyvä Oy www.kopijyva.fi

K-Market Saariaitta www.k-market.com/Myymalat/K-market-Saariaitta

K-rauta Naumanen www.naumanen.fi

Kuopion ev.lut. seurakunnat www.kuopionseurakunnat.fi

Kuopion Huoltotrio Oy www.huoltotrio.fi

Kuopion kaupunki www.kuopio.fi

Kuopion Konepaja Oy www.kuopionkonepaja.fi

Kuopion Takuutarra Oy www.kuopiontakuutarra.fi

Kuopion Työttömät ry www.kuty.fi

Kys kanttiini www.psshp.fi

Laitilanmäen luomutila   www.laitilanmaenluomutila.fi

Lohimaa www.lohimaa.fi

Maatilapakkaamo Juha Miettinen www.prokantri.fi

ManpowerGroup Oy www.manpower.fi

Marjatila Argillander  www.marjatilaargillander.fi

Markkinointiosaaja Yes We Can Oy www.pleasure.fi

Neuron www.neuron.fi

Opset Oy www.op.fi/opset

Parturi-kampaamo Sari

Piipputiimi www.piipputiimi.fi

Pohjois-Savon Marttapalvelut Oy http://www.martat.fi/piirit/pohjois-savo/kotiapu/

Pohjois-Savon Muisti ry www.psmuisti.fi

Pohjois-Savon oikeusaputoimisto www.oikeus.fi/oikeusapu/pohjois-savonoikeusaputoimisto/fi

Pohjois-Savon shp, KYS, Tietohallinto ja kehittäminen, Potilaskertomuskeskus https://www.psshp.fi

Pohjois-Savon Syöpäyhdistys ry www.pohjois-savonsyopayhdistys.fi

Pohjolan Rengas Oy www.pohjolanrengas.fi

Pora-agentti Oy www.pora-agentti.fi

Puijon Kiinteistöpalvelu Oy www.pkpkuopio.fi

Puustila Golf & Ski www.puustila.com

Rautalammin kunta www.rautalampi.fi

Riista-Vet www.riistavet.fi

Romunkeräys Pulkkinen Oy www.romunkerayspulkkinen.fi

Sairex Ky www.sairex.fi

Sakupe Oy www.sakupe.fi

Salli Systems www.salli.com

Savo-Karjalan liha Oy www.savokarjalanliha.fi

Savon Vammaisasuntosäätiö www.savas.fi

Servica www.servica.fi

Siilin Kukka Ky www.siilinkukka.fi

Siilinjärven kunta www.siilinjarvi.fi

Siilinjärven Urheiluampujat ry http://siura.sporttisaitti.com

Sisä-Savon Palvelukoti Oy www.mikeva.fi/2011/06/suonenjoki-sisa-savon-palvelukoti-oy

Sito Oy www.sito.fi

Suomen Lähikauppa Oy www.lahikauppa.fi

Suonenjoen kaupunki www.suonenjoki.fi

Suonenjoen Kiinteistöhuolto Oy www.skhoy.fi

Tieto ja Kone http://tietojakone.com

Tiinan taaperot ky www.tiinantaaperot.fi

Tokmanni www.toknet.fi/tokmanni

Tuomo Seppälä www.hussola.fi

Tuusniemen kunta www.tuusniemi.fi

Suomen nuorisoseurat ry, Pohjois-savon aluetoimisto www.nuorisoseurat.fi

Vanha Maamies Oy www.vanhamaamies.fi

Vanhamäen Hyvinvointikeskus www.vanhamaki.fi

Vehmasmäen Nuorisoseura ry www.vehmasmaennuorisoseura.fi

Villaliinu www.villaliinu.fi

Vip-Juicemaker Oy www.vip-juicemaker.fi

Virkistyskylpylä Fontanella www.fontanella.fi